V předvečer svátku žen

V odpoledních hodinách 7.3.2014 navštívily děti ze souboru Duha ženy v Domově s pečovatelskou službou v Buštěhradě. Přišly jim popřát k zítřejšímu Mezinárodnímu dnu žen.

Jako obvykle zazpívaly. Tentokrát přidaly i žertovné básničky se zvířátky. Všechny přítomné obdarovaly vlastnoručně zhotovenými papírovými košíčky. Donesly také polotovary těchto drobností. Předpokládaly, že si zmíněné dekorace budou chtít (především ženy) zhotovit někdy později také a použít např. jako velikonoční výzdobu.

Na oplátku děti dostaly originální a jedinečnou odměnu. Byla to krásná písnička pro maminku, v podání paní Trejbalové, která svým věkem - 89 let - patří mezi nejstarší obyvatelky domova.

Opět jsme společně prožili příjemné chvíle a krásný zážitek v právě zrekonstruované společenské místnosti. Děkujeme paní ředitelce S. Horníčkové a paní Bleskové za vlídné přijetí, velice milé občerstvení pro děti a těšíme se na další setkání.

Anna Holeyšovská

7. března 2014