Pomáháme přírodě v Památníku Lidice

Občanské kompetence vyjadřují kvality občana demokratické společnosti. Je to soubor hodnot a postojů, kterými má škola žáka vybavit (i když nemůže zaručit jejich naplnění v osobním životě).

Patří mezi ně i ochrana historického dědictví, ochrana životního prostředí, zdraví, kulturních hodnot, chápání ekologických souvislostí.

Právě proto se tentokrát, zcela netradičně, vydaly děti na pomoc přírodě do Památníku Lidice. Přišly se podívat, zda ti, co procházejí opečovávaným pietním územím, dodržují pravidla, daná návštěvním řádem.

V prostoru od sousoší dětí k potoku a zpět k muzeu měly možnost zjistit, že ani toto místo není uchráněno před nekázní a daná pravidla jsou návštěvníky porušována.  I když jsou odpadkové koše rovnoměrně rozmístěné podél cest, neváhají zde hosté odhodit obaly od hamburgrů, hadry, plasty, nedopalky cigaret a co je nejhorší, zanechat hromádky po svých psích miláčcích. Co dospělí pokazili, to se dnes pokusily děti alespoň trošku napravit.

Velmi děkuji tatínkům, kteří je v této aktivitě přišli podpořit.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka