Předčítání s Halloweenem

Středa 23.10.2013 byla ve znamení Halloweenu. Od časného rána se škola hemžila dětmi v nejrůznějších strašidelných maskách.

Nadšení pro převleky nezmizelo ani v čase po obědě, a tak další návštěvu, která dětem přišla předčítat, přivítaly v čarodějnických kloboucích, parukách a zajímavých kostýmech.

Do křesla pro hosta usedl tentokrát ředitel ZUŠ v Buštěhradě, pan B. Bednář. Po krátkém a veselém povídání o školním životě dětí, přišla na řadu chvíle pro pohádku. Ve tvářích posluchačů se ovšem odrazilo velice milé překvapení. Z jedné pohádky byly dvě, navíc plné hudby, kouzel, nadpřirozených bytostí, školy, nezbedných školáčků a vlídných ponaučení.

Po závěrečném vyhodnocení se všichni s hostem rozloučili a odměnili jeho poutavé předčítání potleskem a poděkováním.

O několik hodin později si pak děti ve svých převlecích dopřály čarodějnický rej v atriu školy a zazpívaly pro hosty a rodiče dvě písničky.

Anna Holeyšovská

23. října 2013