Sportovní olympiáda

Mezi kapkami deště se podařilo uspořádat poslední letní sportovní olympiádu pro všechny děti. Čtvrteční odpoledne 19.9.2013 bylo ve znamení soubojů dvojic, čtveřic, trojic i jednotlivců a to ze všech oddělení.

V popředí veškerého snažení stála vytrvalost, síla, přesnost,  a rychlost. Děti házely míčkem do dálky, zkusily si slalomový běh, hod na cíl a skákání se švihadlem.

Pro některé žáky byla nejnáročnější disciplína se švihadlem v ruce. Rozpohybovat ruce i nohy a přinutit je ke spolupráci, to vyžadovalo u mnohých velké soustředění a úsilí.

Každý splněný úkol byl ohodnocen podle předem stanovených pravidel, a tak ihned po návratu do družiny proběhlo vyhlášení vítězů. Těmi byli všichni, co se do sportovního zápolení zapojili a posílili svoji tělesnou zdatnost.

Anna Holeyšovská

19. září 2013