Návštěva Vasca Spitze

Dnes odpoledne zavítala do družiny zajímavá, nečekaná návštěva.

Vasco Spitz se narodil českým rodičům v utečeneckém táboře v Německu v roce 1949. Rodiče emigrovali - otec Vasca byl letec RAF během 2. světové války. Vasco celý život žije v Paraguayi, živí se jako advokát. Jeho tatínek - Václav František Spitz se narodil v roce 1921 ve Cvrčovicích a navštěvoval buštěhradskou školu.

I přesto, že je Vasco v Čechách poprvé, hovoří dobře česky a hlásí se ke svým kořenům.

S dětmi si vyprávěl jen malou chvíli, ale i tak si je získal svojí velkou otevřeností a smyslem pro humor. Nezapomněl pro ně ani na poučení do života: "Buďte poslušní a hodně se učte." Byla to výborná motivace pro odpolední povídání nejen o škole a zaměstnáních, ale především o lidech, co mají velmi rádi naši vlast, i když v ní nežijí.

Pan Vasco byl nadšený z vřelého přijetí v buštěhradské škole a dojatý místem, kde před osmdesáti lety seděl ve školních lavicích jeho tatínek. Na jednu ze školních tabulí se dětem podepsal a doplnil datum jeho i svého narození.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka