Bramboriáda

Bramborová kaše, brambory vařené, opečené, smažené, bramboráky, bramborové placky. Toto jsou všechno pokrmy, které děti dobře znají.

Ale co taková syrová brambora? Odkud se bere? Kde roste? Jak se skladuje? Odkud pochází? Mnoho dalších otázek a stejný počet odpovědí mohl slyšet každý, kdo přišel v odpoledním čase do prvního oddělení.

Po zajímavém bádání, jehož výsledky mohou děti použít při vyučování v hodinách prvouky, následovala zábavná část.

Brambory se změnily v zajímavou pomůcku při tanci, v míčky na kutálení i házení, v tiskátka a originální skřítky. Bramboru si mohl každý pořádně osahat a stejně tak zjistit, jak je pevná, jakou má slupku. Na malou chvíli se v rukách dětí změnila potravina v hračku, pomůcku i netradiční náčiní. Přinesla všem báječnou náladu a úžasné bramborové výkony.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka