Kroužkovatel - ornitolog mezi dětmi

Krátce po třinácté hodině se v herně soustředily všechny děti, aby se na pozvání členů ornitologického kroužku zúčastnily zajímavé besedy. Tu si pro ně připravil pan Karel Ort, ornitolog a kroužkovatel České společnosti ornitologické. Současně s ním přijel pan Josef Kotouč, významný chovatel zpěvných kanárů. Přivezl dětem trojici opeřenců, kteří na rozdíl od jejich první návštěvy u nás, předvedli tentokrát svůj krásný zpěv.

Všichni měli možnost vidět atlasy ptáků, a také si osahat odchytovou síť, kroužkovací kleště, kroužky, které se ptákům připevňují na nohu. Nechyběla ukázka pečlivých zápisů z odchytů. Všechny děti získaly ještě další nové a zajímavé informace.

Závěr byl věnován především poslechu zpěvu kanárů, dotazům, na které oba hosté ochotně odpovídali a domluvě, že se v září všichni vydáme na společné pozorování ptáků do přírody.

Anna Holeyšovská

23. května 2012