Zlatý Skřehotálek

Téměř sedmdesát dětí přišlo na pěveckou přehlídku s názvem "Zlatý Skřehotálek".

O uznání poroty i pozorného publika se ucházeli 21. března, den po prvním jarním dnu, zpěváčci ze všech oddělení. Účast byla dobrovolná a do startovacích listin se zapisovali jednotlivci již od počátku týdne. Celkem se přihlásilo 32 účinkujících, ale tréma i další okolnosti způsobily, že zaznělo pouze 20 skladeb. Repertoár byl opravdu široký. Od jednoduchých popěvků k lidovým písničkám. Od moderních dětských skladeb až k repu a novým písním V. Neckáře. Nechyběly autorské písně, což znamená, že text i hudbu skládaly děti. Právě toto snažení bylo oceněno nejvíce jak diváckou, tak odbornou porotou.

A jaké bylo vyhodnocení? Potlesk, obdiv a pochvaly ze všech stran. K tomu také rozhodnutí, že podobná záležitost nebyla v tomto školním roce poslední. K tvořivému zpívání i skládání písní se vrátíme v červnu, těsně před prázdninami.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka