Ve skleníku

Na exkurzi do svého skleníku, pozval nejmladší kaktusáře předseda Klubu kaktusářů Kladno, pan Emil Zeman. V zimě za dětmi přijížděl na pravidelné besedy, přivážel potřebné informace, týkající se pěstování rostlin i odbornou literaturu.

Prostorný skleník zapůsobil jako magnet. Děti se rozběhly do jeho otevřených dveří a okamžitě se daly do prohlížení vzrostlých kaktusů i sukulentů. Krásné žluté, růžové a fialové květy na mnohaletých rostlinách byly příjemným překvapením pro všechny.

Další zajímavostí byla výstavka mnoha důležitých nástrojů, které zkušený pěstitel potřebuje pro ošetřování a zajišťování správného růstu sukulentních rostlin.

Nechybělo ani překvapení na závěr. Všechny děti byly obdarovány kaktusy a paní Zemanová přichystala malým návštěvníkům sladké překvapení v podobě tvarohových koláčků.

Za velice milé dárky i pozvání děkujeme.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka