AJAX - 4. část

Prosincové téma policejního psa bylo velmi zajímavé. Ajax vyprávěl dětem nejen o pravidlech pro dospělé, ale i o těch, která musí dodržovat děti ve škole a doma.

I nejmenší školáci znají situace, kdy nerespektování a porušení dohody vyvolá problém. Za to většinou následuje pokárání nebo trest.

Dnes měly děti možnost zahrát si společně hru "Na skutky". Zaznamenávaly při ní pravidla, činy (správné či nesprávné) a výsledky (tresty nebo pochvaly).

Ajax jim dále vyprávěl, že rodina je malá společnost, která se také musí řídit pravidly. Pokud nám v ní někdo udělí trest, neznamená to, by nás neměl rád, ale že o nás má starost.

Vánoční prázdniny jsou za dveřmi a lidé budou mít více klidu a času. Proto si děti splní jeden kontrolní úkol se svými rodiči a nakreslí do své příručky obrázek rodiny při oblíbené společné činnosti. Budou si u toho určitě povídat o svých přáních a hledat k nim vhodná řešení. Možná, že si vytvoří i nová rodinná pravidla.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka