Na Zahradní slavnosti

Chvíli po čtrnácté hodině zazněla rychlá, líbivá a rytmická hudba. Mrštní tanečníci ze druhého oddělení zahájili dnešní školní Zahradní slavnost

Káča, Kačenka, Katuška, Kačka a její krásné jméno v říkadlech a písničkách pak tvořilo základ vystoupení prvního oddělení společně s rýmovačkou o tom, jak je blaze tomu, kdo nic nemá.

Dva stoly, u kterých se drobné předměty neprodávaly, ale mohly se získat vlastním přičiněním zdarma, patřily školní družině. Byly stále obklopené dětmi, které bavilo navlékání korálků a náramků, zhotovování drobných šperků, vytváření originálních přáníček, gratulací a upomínkových drobností pomocí ubrouskové techniky.

Zda se dětem dnešní odpoledne líbilo, to můžete částečně posoudit při prohlížení přiložených fotografií.

Anna Holeyšovská

22. května 2010