Beseda s tiskovou mluvčí Policie ČR

V úterý 11.5.2010, přesně ve 13,30 hod. vstoupila mezi děti ze všech oddělení školní družiny tisková mluvčí Policie ČR, nprap. Jana Dětská.

Vlídně se s dětmi přivítala a po několika úvodních větách byl počáteční ostych a možná i strach u některých posluchačů pryč.

Následovalo zajímavé a poutavé vyprávění o složkách Policie ČR, jejich významu, úkolech, provázanosti s běžným životem obyvatel. Děti měly možnost klást otázky, které se k tématu vztahovaly.

Vzhledem k tomu, že nastalo velice příznivé období pro cyklistiku, patřila část besedy i dopravním předpisům, vybavenosti kola malého cyklisty a dalším povinnostem.

Vyhrazený čas pro vyprávění i otázky rychle uplynul. Přišlel závěr, spojený s opravdovým nadšením v okamžiku, kdy děti obdržely letáčky, pexesa a další materiály, které shrnovaly obsah dnešní besedy.

Ukázka

"DESATERO   DĚTEM

1. Nikdy nenos viditelně klíče od bytu.

2. Pokud jsi sám doma, neotvírej cizím lidem.

3. Nechoď nikam s neznámými lidmi."

Při loučení nebyl nikdo smutný, protože další, velice zajímavé setkání máme naplánováno na září tohoto roku.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka