Malá kopaná

Dne 5. října 2010 se družstvo starších žáků naší školy zúčastnilo okresního semifinále v malé kopané. Spolu s našim týmem na 14. ZŠ v Kladně startovala ještě družstva 6. ZŠ Kladno, 11. ZŠ Kladno, domácí 14. ZŠ Kladno a ZŠ Stochov. Utkání se hrála na dva osmiminutové poločasy s brankářem a čtyřmi hráči v poli an házenkářské branky. První zápas na nás čekala 6. ZŠ Kladno. Naši fotbalisté měli více ze hry, avšak své šance bohužel nevyužili a souboj vyústil „jen“ k bezbrankové remíze. Podobný scénář mělo i další utkání s 11. ZŠ Kladno. Opět jsme nedokázali vstřelit branku, což se ovšem tentokrát podařilo z ojedinělé akce našim sokům. Prohra 0:1 byla krutá, nespravedlivá, ale s ohledem času pro nás přínosnější, než se bezprostředně po ní zdálo. Po porážce následovala rošáda v našem rozestavení, která přinesla sladké ovoce už v následujícím střetnutí. Proti Stochovu se probudili naši střelci a během pár odehraných minut dokázali čtyřmi rychlými góly o výsledku rozhodnout. Výhra 4:1 proti velmi kvalitnímu soupeři nás povzbudila do závěrečného klání, jež jsme museli bezpodmínečně vyhrát. Překážkou k postupu nám však stáli domácí borci, kteří všechna předchozí utkání bezproblémově zvítězili. S vědomím důležitosti zápasu vlétli buštěhradští, posilněni předchozím vítězstvím, s obrovským nasazením do kladenské „klece“ a brzy se domácí fotbalisté, omámeni již jistým postupem, nestačili divit. Než se stačili vzpamatovat, vedla ZŠ Buštěhrad po poločase 3:0 a bylo prakticky po zápase. V druhé půli již žádná branka, díky houževnatosti našich chlapců a výtečného brankáře R. Švejdy, nepadla a ZŠ Buštěhrad mohla slavit zasloužený a vydřený postup do jarního finále okresu z druhého místa. Nejlepším střelcem byl kapitán týmu Jakub Krupička (9.třída) se 4 góly a o zbylé 2 se postaral Luděk Masař (9.třída). Za zmínku jistě také stojí, vyjma tradičné opory v brance R. Švejdy (7. třída), též bratři Martin a Ondřej Novákové (9. třída), kteří svou vytrvalostí a bojovností nemalou měrou přispěli k tomuto úspěchu.