Úvodní stránka » Školní jídelna

Školní jídelna

Ve školní jídelně se stravují žáci, zaměstnanci ZŠ a ostatní cizí strávníci, kteří mají stanovený čas i místo pro výdej obědů do vlastních jídlonosičů.

Každý den máme v nabídce dva druhy jídel a doplněk stravy tj.ovoce, zeleninové saláty, kompoty a  moučník. Obě jídla jsou moderně zpracované do podoby nových trendů v gastronomii, která je cíleně stylizovaná ke zdravému způsobu stravování ve školní jídelně. Konceptem zdravého stravování není konzumace pouze zeleniny a racionální výživy, ale zároveň plnění norem dle spotřebního koše, který je pro školní jídelny hlavní prioritou. Inovace v podobě chuťově a surovinami správně vyvážené stravě je důležitá pro zdravý vývoj dětí, aby v dospělosti správně, ale hlavně vědomě, řešily svoje stravovací návyky. Tím pádem dbáme také na to, aby atmosféra a prostředí v naší jídelně bylo kultivované a děti se naučily alespoň základním pravidlům stolování.

Růžičková Jaromíra - VŠJ

Výsledky dotazníkového šetření ve školní jídelně

V prosinci 2017 a lednu 2018 proběhlo dotazníkové šetření našich strávníků a rodičů žáků, které se týkalo školního stravování. Podařilo se nám získat 140 odpovědí od rodičů, 32 odpovědí od zaměstnanců a 81 odpovědí od žáků. Souhrnné odpovědi jednotlivých skupin strávníků si můžete přečíst v přílohách.

Na základě výsledků z dotazníků proběhla diskuze mezi zaměstnanci kuchyně a vedením školy a hledali jsme a stále hledáme řešení uvedených problémů. Od 1.3.2018 došlo ke změně vedoucí školní jídelny, nově se jí stala současná paní kuchařka Jaromíra Růžičková. Jídelníček na březen sestavovaly paní kuchařky již se znalostí připomínek z dotazníků.

Bohužel školní jídelna nemůže vařit pouze oblíbená jídla – řízek nebo špagety, ale musí plnit tzv. spotřební koš. Snažíme se, aby jídelna vařila jídla chuťové co nejpříjemnější našim žákům, ale zároveň aby jídla splňovala normy dané spotřebním košem. Proto ryby nebo luštěniny v jídelníčků zůstávají a zůstat musejí.

Problémy dlouhé fronty v 12.30 odstranit neumíme, ve školní jídelně se nyní stravuje přes 350 žáků a v některé dny končí v 12.30 najednou 10 až 12 tříd, odhadem tedy 180 až 200 žáků.

Doufáme, že naši strávníci zaznamenají změnu ve skladbě jídelníčku i v chutích podávaných jídel. Učitelé spolu s žáky také pracují na výzdobě z plat od vajíček, která by v jídelně zmírnila akustický problém s hlukem. Jídelna je součástí naší školy a naším přáním je, aby v ní žákům i zaměstnancům chutnalo a cítili se zde příjemně.

Ke stažení:

6. března 2018

Změna telefonního čísla do jídelny

Upozorňujeme, že došlo ke změně a od 13. 12. 2017 se dovoláte do kanceláře školní jídelny paní Švecové pouze na telefonní číslo 735 757 387

Děkujeme za pochopení.

Vedení školy a školní jídelny

13. prosince 2017