Úvodní stránka » Základní škola » O naší škole

O naší škole

Naše škola sídlí ve dvou budovách. Družina a část prvního stupně se nachází v té starší z 19. století, která je dominantou Buštěhradu. V 50. letech byla vystavěna nová, pavilonová budova, kde se nachází část prvního stupně, druhý stupeň, kancelář školy a vedení, jídelna, tělocvična a jedna třída mateřské školy. Další 4 třídy mateřské školy jsou v ulici Hřebečská 660.

Škola nese jméno významného spisovatele Oty Pavla, který naši školu několik let navštěvoval. Abychom dali najevo, jak si této skutečnosti vážíme, má Ota Pavel na budově staré školy pamětní desku.

Ve školním roce 2016/17 navštěvuje školu necelých 390 žáků, do družiny chodí 180 žáků.

Buštěhradská škola svým žákům nabízí:

• pěkné prostředí obklopené zelení školní zahrady a sadu
  • elektronickou třídní knihu a elektronickou žákovskou knížku – přehled o učivu a známkách přes internet
  • 5 oddělení školní družiny s nabídkou netradičních kroužků
  • zdravou stravu ve školní jídelně, kde si můžete doma přes internet vybrat ze dvou nabízených obědů
  • Klub nadaných dětí Vševěda, který spolupracuje s Mensou ČR
  • bohatý výběr z mimoškolních aktivit a kroužků
  • moderní formy výuky s využitím výpočetní techniky jako jsou dataprojektory, interaktivní tabule
  • genetickou metodu čtení v 1. třídě, matematiku podle profesora Milana Hejného, metody kritického myšlení, badatelsky orientované učení a mnoho dalších moderních metod výuky
  • speciální zaměření na environmentální problematiku
  • důraz na kvalitní výuku cizích jazyků – anglický a německý jazyk
  • počítačovou učebnu