Premiérová účast ve školní lize miniházené

Smíšený tým pátých tříd se ve středu na Zličíně poprvé zapojil do soutěží v miniházené, které organizuje Český svaz házené. Zapojení se do projektu „Házená pro všechny“ přinesla buštěhradské základní škole vedle možnosti měřit se sportovně se školami západního okraje Prahy také dovybavení školní tělocvičny o dvě mobilní rozkladatelné branky a deset speciálních měkčených míčů. Přestože měly naše děti zatím minimální možnost využít tohoto v lednu dodaného materiálu, byly ve středu pražským týmům ZŠ Zličín a ZŠ Gutha-Jarkovského důstojným soupeřem a ve třech ze čtyř zápasů sahaly po bodovém zisku.  Vysloužily si tak rovněž pochvalu brankáře pražské Dukly a širšího kádru reprezentace ČR Tomáše Petržaly. Chlapci i dívky se však především výborně bavili a už se těší na dubnové pokračování jarní ligy, do kterého by se měla již zapojit také ZŠ Hostivice. Vítězem lednového turnaje se stal pořadatelský Zličín, který v prvním duelu náš tým zdolal až v samotném závěru 9:8.

Sestava ZŠ Buštěhrad na turnaji 28. ledna 2014 – Bílek Petr, Dvořáková Romana, Hartman Vojtěch, Kolak Samuel, Mayrhoferová Saša a Rohla Lukáš (všichni 5.A), Endrle Vojtěch, Macík David, Maturová Natálie, Stolzová Veronika a Vávrová Daniela (všichni 5.B)

Aktuality ze školních lig miniházené na celém území ČR naleznete na webu

Mgr. Jan Vtípil

18. února 2015