Den Země školáků v Buštěhradě

Jako každý rok se naše škola připojila k oslavám Dne Země. Žáci všech ročníků vyrazili do ulic i přilehlého okolí školy a zbavovali Zemi odpadků, které tam neukáznění spoluobčané odhodili. Je neuvěřitelné, co všechno lidé odhodí do přírody i když systém odpadového hospodářství je zajištěn svozy, kontejnery na tříděný odpad i sběrnými dvory. Žáci nacházeli staré koberce, televize, dětské plínky, balík reklamních letáků, plastové i skleněné lahve, rozbité dlaždice a mnoho dalšího odpadu, který v přírodě okolo nás nemá co dělat. Nejhorší zjištění pro žáky bylo, že tento nepořádek nedělají děti z neznalosti, ale dospělí z lenosti nebo neúcty k přírodě. Naše škola tento negativní společenský jev chce pomoci odstranit krátkodobými projekty ve spolupráci se společností Eko-kom a již od předškoláků se děti učí jak nakládat s odpadem a jak správně třídit. Věřím, že až tyto děti vyrostou, nebudou okolo nás vznikat pomníky nekulturnosti, jako je divoká skládka u haldy ve Vrapicích.
Ing. Blanka Nožičková

25. dubna 2011