Leden u Medvídků

Nový rok ve třídě Medvídků začínal povídáním, četbou a tvořením k svátku Tří králů. V ranním kroužku jsme si společně vyrobili truhlu, při volných činnostech děti vystřihovaly penízky, koruny. V hlavní činnosti se děti vystřídaly v roli králů a za zpěvu písně My tři králové jsme si popřáli hodně zdraví, spokojenosti. První měsíc v novém roce jsme se věnovali integrovaným blokům " Pohádková zima " a " Radovánky na sněhu".Děti malovaly obrázky k pohádkám pomocí inkoustu a zmizíku, tvořily vzory na zimní čepice, samostatně vystřihovaly, pracovaly s různým materiálem. Naučili jsme se nové zimní písničky a básničky - jen sníh se nám přivolat nepodařilo, tak si děti vyrobily lyže a sněhové koule z papíru. Začínáme již více zařazovat práci ve skupinách ( děti mezi sebou vzájemně spolupracují, určují si svého skupinového" vedoucího"), grafomotoriku na velký formát a zkoušíme pracovat podle Hejného metody - zatím formou společenské hry Ubongo a prostorových staveb podle předloh. Koncem měsíce k nám přišel na návštěvu pan ředitel Barták, mile se s dětmi přivítal a přečetl Medvídkům před spaním pohádku.

Dagmar Pecháčková

4. února 2020