Úvodní stránka » Mateřská škola » Akce

Akce MŠ

Alenka stůně

V rámci tématu Alenka stůně, jsme si začali číst knihu Alenčina čítanka od Eduarda Petišky, sázeli jsme do květináčů Rýmovník, při vycházce jsme si ukázali, kde má ordinaci místní lékař pro děti, ale hlavně jsme si hráli na doktory. Učili jsme se kašlat do předloktí, a ne do dlaně, připomněli si správný postup při mytí rukou.

V herně jsme si vytvořili ordinaci i čekárnu. Připomněli jsme si zdravení při vstupu do čekárny a jak se tam chovat. Děti se střídaly v roli doktorů, sestřiček i pacientů. V rámci preventivní prohlídky v naší ordinaci se děti vážily a měřily. Pokud přišli nemocní, měřila jim sestřička teplotu, obvazovala zranění nebo pan doktor či doktorka píchli injekci a napsali recept. Děti tohle téma hodně bavilo a byť se v ordinaci a čekárně učili být tiše, hodně jsme se pak nasmáli při pohybové hře procvičující části těla „Hlava, ramena, kolena, palce“.

Lucie Strnadelová

20. listopadu 2017