Výlet na zámek Berchtold

Ve čtvrtek 15.6. Krtečkové a mladší děti z ostatních tříd odjely autobusem na zámek Berchtold. Čekala na ně cesta pohádkovou zahradou. Okolo miniaturních zámků, hradů a vesniček jsme došli k strašidelnému peklu, kde seděl velký čert. Odvážné děti se do pekla s paní učitelkou podívaly. Pokračovali jsme dál a došli k perníkové chaloupce, kde seděla ježibaba a dohlížel na ní její dědek. Na konci pohádkové zahrady byl zvonec a pohádkové zahrady byl konec. Naše cesta pokračovala dál naučnou stezkou, která vedla okolo hastrmana k rybníku a lesem zpět do areálu zámku, kde si kluci a holčičky prohlédli dopravní hřiště a zajezdili jako auta podle dopravních značek. Zpáteční cesta do školky nám rychle uběhla a svačinka, kterou připravila naše paní kuchařka všem chutnala.

Štěpánka Kočárková

19. června 2017