GALERIE LIDICE „Život v trávě jenom kvete …“

V průběhu měsíce dubna navštívily všechny třídy naší mateřské školy Galerii v Lidicích se vzdělávacím programem „Život v trávě jenom kvete …“. Tento program byl součástí výstavy fotografií Jiřího Žalmana a Lukáše Legáta se zaměřením na českou krajinu a přírodu. Děti poznávaly květiny a hmyz na fotkách, také se v ně proměnily, skládaly brouky z kartonových barevných  částí, opakovaly ozvěnu z hor, vytleskávaly ťukání datla. V interaktivním koutku děti poslouchaly zvuky zvířat žijících na louce, pozorovaly lupou brouky, skládaly puzzle zvířat a hmatem zjišťovaly, co patří a nepatří do přírody. Děti byly nadšené z celého animačního programu. Byla to krásná zážitková aktivita. Do konce dubna se můžete na tuto výstavu přijít podívat a interaktivní koutek si vyzkoušet.

Za kolektiv MŠ Lucie Strnadelová

25. dubna 2016