Měsíc březen u Zajíčků

První jarní den je vždycky nejhezčí. Sluníčko se konečně probouzí, protahuje se celé ospalé po dlouhé zimě a natahuje své paprsky co možná nejdál, aby všechny pohladilo a povzbudilo. Zima ustupuje a místo přebírá radostnější kamarádka. Na toto, dá se říci, nejkrásnější období v roce jsme se všichni těšili. Stejně jako Vánoce jsou i Velikonoce pro děti krásné a plné překvapení.

Připravili jsme s dětmi Velikonoční dílničky, kde si rodiče mohli s nimi vyrobit nějakou jarní výzdobu domů. Též nám dědeček Martina Heřmana ukázal pletení pomlázky...děti byly velmi pozorné, navázaly si mašličky a několik si jich pomlázku odneslo domů...děkujeme :-)

V tomto krásném období jsme se naučili spoustu písniček a říkanek a namalovali krásné obrázky.

Též jsme zařadili jeden celý den věnovaný jaru. Malovali jsme kameny, šnečí ulity, poté je zdobili. Na větve jsme si vyrobili ptáčky, krásnou a zajímavou technikou. Zatančili si a zazpívali.

Březen se nám vyvedl, jen se podívejte ...

Kmohanová Jitka

4. dubna 2016