Buštěhrad - rozsvícení vánočního stromu

Symbol blížících se Vánoc, vánoční strom, rozsvítil dnes v podvečer pan Ing. Václav Nový, starosta města Buštěhrad na náměstí "U Macíků".

Děti ze všech oddělení školní družiny přednesly při této příležitosti krátké pásmo recitovaných koled a zazpívaly vánoční koledy. Na své vystoupení se těšily a přistupovaly k němu se vší vážností a zodpovědností.

To, že se jedna z přednesených skladbiček částečně nesešla s reprodukovanou hudbou, nikoho nerozladilo. Snažení dětí vyvolalo úsměv a potlesk v řadách rodičů i obyvatel města, kteří se sešli i tentokrát v hojném počtu a malé koledníky vydatně povzbuzovali.

Bylo poznat, že malá chybička nevadí, protože všem jde o stejnou věc. Být v adventním čase pospolu, přinášet radost a užívat si sváteční chvíle.

Anna Holeyšovská

3. prosince 2009