Naučné středisko ekologické výchovy u nás

Pracovníci střediska přijeli tentokrát s výukovým programem, který byl zaměřen na rozšiřování školních vědomostí v oblasti živočišné říše.

Děti pracovaly pod vedením dvou ekologů ve čtyřech týmech. Velké množství obrazových materiálů jim pomáhalo při řešení zajímavých úkolů. Rozpoznávaly některé druhy hmyzu, seznámily se s vývojovým stádiem včely atd.. Výsledky své činnosti porovnávaly s ostatními skupinami.

Všichni jsme si se zájmem vyslechli přednášku o výstražném zabarvení živočichů v přírodě.

Zda byla společně prožitá hodina přínosem pro malé posluchače, to se pozná v budoucnu. A že nevíte nic o řešených úkolech? Zde předkládám jeden z nich. Odpovězte, co mají společného mlok, sršeň, vosa a žába. Naše děti mají v této věci jasno.

Anna Holeyšovská

16. dubna 2008