První podzimní den v Památníku Lidice

Krásné počasí doprovázelo letošní prvňáčky při jejich první cestě Růžovým sadem. Krátká zastávka patřila fontáně a ukázce místa, kde družinové děti vysazovaly v minulosti růže. Pak už rychlá chůze nedočkavých turistů vedla celou skupinu k sochám.

Malé děti umí reagovat na vyprávění dospělých po svém. Proto uctily památku lidických dětí tak, že položily k pomníku akademické sochařky Marie Uchytilové vlastnoručně zhotovený podzimní zvoneček. Zapálily svíčky a tiše zazpívaly českou lidovou o podzimu a přicházející zimě.

Potom už směřovaly k muzeu a cestou se na chviličku zastavily v místech, kde stál dům Doležalových. Prohlédly si výstavu v síni Pod Tribunou, vyzkoušely akustiku v místě, kterému se říká Gloriet, prohlédly si obří "pánve" ve kterých bývá při významných událostech zapálen oheň.

Dříve, než se krátkou lidovou písničkou rozloučily s Památníkem Lidice, pohladily pejska, kterého dětem přivedla pro potěšení ukázat Matějova maminka.

Děkuji paní Kučerové za milé překvapení pro děti a ostatním rodičům za bezchybnou organizační pomoc.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka