Galavečer Artbotič – Literární soutěž „Klíč ke štěstí“

V pondělí 12. 5. 2014 se konalo slavností vyhlášení vítězů literární soutěže pořádané divadelní společností Artbotič. Z řad našich žáků odeslali své práce Jakub Rohla, Eva Vrbová, Ondřej Matajzík ze 7. ročníku a Veronika Dejmlová, Vojtěch Vlasák, Pavel Kyndl a Ondřej Černý z ročníku 8.

Slavnostní galavečer se konal v prostorách Refektáře Emauzského kláštera v Praze, jehož atmosféra umocňovala už tak slavnostní okamžik. Téma soutěže nebylo nijak lehké, „Klíč ke štěstí“, co vše si pod ním jen můžeme představit. Štěstí je pro každého z nás jinde ukryté. Přesto se naše děti nezalekly a napsaly velmi krásné a mnohdy k zamyšlení nutící práce.

Porota nakonec vybrala pouze jednoho z našich řad, a to Jakuba Rohlu, který získal 3. místo v kategorii poezii. Zbylé účastníky odměnili pořadatelé sladkými drobnostmi.

Všem žákům děkujeme za jejich krásné příspěvky a věříme, že příští ročník bude podobně, ne-li více, úspěšný.

Mgr. Julie Polášková

Mgr. Věra Oherová

Jakubova oceněná práce zde:

Klíč ke štěstí aneb co babička praví

Jakub Rohla

Co to je štěstí? Něco ve vesmíru?

Ne! Je prosté, každému šité na míru.

Někomu přinese štěstí obloha noci,

jinému zas pocit lidské moci.

Já dávám přednost životu v míru,

poutní růži z papíru.

Štěstí je také pospat si po dlouhé noci,

když víte, že je to ve Vaší moci,

na mezi číst si hezkou knížku,

sledovat při tom kostelní vížku,

jít na procházku se svými psy,

potkat přátele a povídat si,

potom zalít záhon svěžích květin

a mít počasí vlídné jak úsměv tetin,

chovat se slušně a mít dobré zdraví,

být šťasten, jak babička praví.

16. května 2014