Postup starších žáků do okresního finále v basketbale

V pondělí 9.12.2013 se konalo na 14. ZŠ v Kladně okresní semifinále starších žáků v basketbale. Původně se ho mělo zúčastnit 5 týmů, nakonec se však sešly pouze 3. Ač by se zdálo, že dosáhnout na dvě postupová místa zaručující účast v turnaji nejlepších výběrů kladenského okresu, není až takový náročný úkol, opak byl pravdou. Soupeři našeho celku byli domácí ze 14. ZŠ a tým ze sportovní 4. ZŠ Kladno. První zápas proti pořadatelům byl zcela vyrovnaný, ale náš soupeř byl přesnější v koncovce a jasným rozdílem vyhrál. Ve vzájemném souboji 14. ZŠ a 4. ZŠ se body po remíze dělily, takže pokud naše škola chtěla pomýšlet na postup, musela bezpodmínečně favorizovaného soka porazit. Náš výběr po několika změnách v sestavě výrazně zlepšil střelbu, zodpovědně zformovanou zónovou obranou nepouštěl soupeře do šancí a překvapené Kladeňáky deklasoval 18:2. Největší oporou družstva se stal rozehrávač a nejlepší střelec Jakub Neradil. V základní pětce mu zdatně sekundovali Martin Vinš, Miroslav Renner, Adam Fialka a Adam Havelka. Pochvalu zaslouží i další členové týmu Efrem Zeleke, Václav Pesl, Pavel Kyndl a Robin Říha. Všem žákům děkujeme za srdnaté výkony a vzornou reprezentaci školy. Do okresního finále držíme palce.

Mgr. Václav Barták

12. prosince 2013