Okresní kolo stolního tenisu

Skvělého úspěchu dosáhl žák naší školy Jakub Krupička v okresním kole stolního tenisu ve Stochově. Prvním soupeřem v turnaji hraném na dva vítězné sety do 11-ti bodů byl našemu tenistovi svěřenec 4.ZŠ Kladno. Utkání bylo velmi vyrovnané, nakonec ovšem vyhrál sok z Kladna, jenž hraje tento sport závodně a své kvality potvrdil. V dalších utkáních se náš reprezentant probíjel postupně druhým pavoukem, kam sestupovali všichni, kteří měli na kontě jednu prohru v turnaji. Svým bezchybným obranným a trpělivým stylem se stal Jakub konečnou stanicí pro žáky ze Pcher, 1.ZŠ Kladno, 6.ZŠ Kladno a domácího Stochova. V opravném pavouku se vyšplhal až k jeho cíli, kde se střetl s poraženým finalistou prvního pavouka. Tím se stal již zmiňovaný a známý soupeř ze 4. ZŠ. V boji o druhé místo už byl zápas vyrovnanější, ale výsledek byl obdobný jako v samém začátku turnaje. Třetí místo v celém kladenském okrese je však nejen pro Jakuba, ale i pro celou ZŠ Buštěhrad obrovský úspěch. Družstvo chlapců se celkově (spolu s čtyřhrou) umístilo na 6. místě z 12-ti účastníků, dívky skončily deváté z deseti.

Mgr. Václav Barták

25. října 2010