Školní kolo olympiády v českém jazyce

Ve dnech 7. a 9. prosince 2009 se konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce.

Více než potěšující je skutečnost, že se do soutěže přihlásilo celkem 16 žáků z 8. a 9. třídy.

Účastníci soutěže změřili své síly s řadou úkolů a své soutěžní úsilí završili tvorbou vypravování na téma „Měl/a jsem z pekla štěstí“.

První místo vybojovala Zuzana Kačníková, na druhém místě se umístil Antonín Hanzlík a na třetím místě skončili se shodným počtem bodů Kateřina Filková a Jan Všetečka.

Velmi dobré výkony určitě podali Ondřej Novák, Martin Novák, Jan Kozelka, Tereza Kůtová, Tomáš Vřešťál a David Berovič, neztratili se ani Daniel Housa, Filip Vítek a Jiří Musel.

Jsem ráda, že tolik žáků našlo odvahu a s chutí se pustilo do „češtinářského klání“. Olympiáda z českého jazyka je nejen výzvou, ale i motivací do dalšího zdokonalování se v jazyce mateřském.

Mgr. Drahomíra Klepalová

10. prosince 2009