Atletika

Naše škola se letos zúčastnila pravidelně se konajícího Poháru rozhlasu, který se konal na kladenském Sletišti a žáci naší školy na něm změřili síli s ostatními školami kladenského okresu a ze Slaného v atletických disciplínách. První závody se uskutečnily dne 19.5.09. Tento den byl vyhrazen pro 2. stupeň III. věkovou kategorii, tedy pro chlapce a dívky 6. a 7. tříd. Nejlepších výsledků jsme dosáhli na dlouhých tratích, v nichž doběhla na třetím místě ve svém rozběhu Tereza Moldrzyková z 6. třídy a na 4. místě Martin Novák ze třídy 7.. V celkovém součtu však Terezin čas bohužel na medaili nestačil. V závěrečném hodnocení naši hoši obsadili 16. místo a naše dívky 18. místo. Přestože výsledek není na první pohled nijak valný, podařilo se našim žákům rozšířit obzory v okruhu atletických disciplín a získat jejich zájem o atletiku, což se dá považovat za velmi cenné.

O týden později ve čtvrtek byly uspořádány atletické závody pro 1. stupeň. Zde se závodilo v běhu na 500m, 50m, ve skoku dalekém a v hodu míčkem. O velký úspěch se postarali naši mladší sprinteři, kteří vyhráli své rozběhy a se shodným časem oba obsadili v konečném pořadí dělené 3. místo. Další skvělý výsledek se dostavil i na půlkilometrové trati, kde doslova zazářil náš vytrvalec Radim Švejda. Suverénně doběhl první ve svém rozběhu a po konečných součtech se jeho čas ukázal jako nejlepší ze všech. Dvě bronzové medaile a jedna z kovu nejcennějšího nám zajistily výborné celkové 11. místo.