Turnaj v odbíjené

Dne 16.4.09 se odehrálo, také za účasti naší školy, v tělocvičnách 4.ZŠ na Kladně okresní semifinále chlapců 8. a 9. tříd v odbíjené. V naší skupině hrály, kromě domácích a našeho týmu, ještě výběry základních škol ze Švermova a dvě družstva ze Slaného. V úvodním střetnutí narazili naši hoši na švermovské, které hladce přehráli a bez obtíží zvítězili 2:0 (15:5, 15:12). Na cestě za dvěma postupovými příčkami nám jako další zkřížili cestu pořadatelé ze 4.ZŠ Kladno. Utkání mělo velmi dobrou úroveň a potvrdil se fakt, že se právě zde zřejmě rozhodne o týmu, jež doprovodí do dalšího kola favorizované Slaný. V prvním setu po urputné bitvě byl nakonec šťastnější náš celek, když vyhrál 15:13. Ani druhá sada nepřinesla o nic méně napínavých míčů, tentokrát se však radovali z vítězství v setu kladenští (15:11). Důležitý souboj tedy skončil remízou. Zatím suverénní 3.ZŠ ze Slaného čekala Buštěhrad v dalším klání. Přes heroický výkon, se papírové předpoklady potvrdily, slánští zaslouženě vyhráli 2:0 (15:8, 15:11) a zajistili si tak předčasně postup z prvního místa. Závěrečná bitva o všechno svedla Buštěhrad proti dobře hrající 2.ZŠ Slaný. Pokud by jsme si chtěli zachovat šanci na postup díky lepšímu součtu vítězných bodů, museli jsme nutně vyhrát. První sada byla velmi napínavá, skóre se přelévalo ze strany na stranu, patnácti bodů jsme však dosáhli dříve my (15:10). Druhý set byl už ryze pod taktovkou ZŠ Oty Pavla a stejným poměrem jako první dospěl k závěru. O prvním postupujícím bylo jasno už dříve, o druhém rozhodovalo skóre. O pouhých šest vítězných bodů bohužel postoupil náš soupeř (4.ZŠ) a na nás tedy zbyla bronzová, nepostupová a smolná příčka. Matěji Zelenkovi, Janu Burlemu, Richardu Sýkorovi, Adamovi Lukáčovi, Davidovi Dávidovi, Václavu Podolkovi, Markovi Sušickému, Janu Švihlíkovi a Jakubovi Bohatovi, jež naší školu nejen svými výkony, týmovou kooperací, ale i vzorným chováním dobře reprezentovali, patří vřelý dík a pochvala. Vedoucím družstva byl Mgr. Václav Barták