4. místo na krajském přeboru škol

Ve čtvrtek 7. 12. 2017 se konal jako každý rok krajský přebor škol v šachu a ani letos tam nemohla chybět naše škola. Po postupu z okresního kola jsme dokonce jako jediní z Kladenska vysílali dvě družstva.

Mladší žáci vstupovali do turnaje s ambicemi jako 3. nejvýše nasazený tým. Nevyrovnanými výkony se ovšem postupně propadali, až skončili na celkovém 8. místě, které je za očekáváním.

Starší žáci zvolili opačný postup. Jako nasazená šestka trpělivě sbírali bod po bodu, až se svými výkony vyšplhali na výborné 4. místo. I když se jedná o pověstnou "bramborovou" medaili, je to vzhledem k průběhu turnaje a obrovské konkurenci velký úspěch.

Děkujeme opět našim šachistům, že šíří dobrou pověst o naší škole a můžeme být na ně pyšní.

Složení družstev:

Mladší: Kučera Matěj, Hrubý Filip, Novák Viktor, Porš Jáchym

Starší: Popovský Ondřej, Lang David, Švec Josef, Buk Matyáš, Debroise Michal

Podrobné výsledkjy chessresults: mladší kategorie, starší kategorie

Mgr. Václav Barták

8. prosince 2017