Pohár rozhlasu 2016 aneb bronzová štafeta dívek

S týdenním rozestupem (10.5.2016 starší žákyně a 17.5.2016 mladší žákyně a žáci) se naše škola účastnila již 48. ročníku poháru Rozhlasu – týmové soutěže atletických družstev základních škol.

Starší žákyně, reprezentované šesti zástupkyněmi deváté třídy, se za krásného slunečného počasí utkaly o body s dalšími 16ti základními školami na atletickém stadionu Sletiště v Kladně. Soutěžilo se v disciplínách 60m, dálka, výška, koule, 800m a štafetě. Všechny dívky podaly velice sympatické výkony na hranici svých sil, z nichž největšího bodového úspěchu dosáhla Tereza Pavlová v běhu na 60m, kde tuto vzdálenost proletěla v čase 9,0 za 506 bodů. S celkovým součtem 2572 bodů se naše družstvo umístilo na 14. místě.

Soutěže mladších žáků a žákyň o týden později pobíhaly za o poznání chladnějšího počasí. Výzvy reprezentovat svojí školu se chopilo celkem 14 žáků a žákyň ze šestých a sedmých tříd. Opět na Sletišti, v konkurenci dalších 15ti škol, nastoupila družstva k disciplínám 60m, dálka, výška, hod míčkem, 800/600m a štafetě. Mladší žáci se umístili na třináctém místě s celkovým součtem 2138 bodů. Nejhodnotnějších výkonů dosáhl Ondřej Malý v běhu na 60m v čase 8,9 za 274 bodů. O něco lépe si vedlo družstvo žákyň, které s úctyhodným součtem 3871 bodů obsadilo krásné páté místo. K tomuto součtu výraznou měrou přispěly Kristýna Heráková a Karolína Řepová v běhu na60m ve shodném čase 9,0, Daniela Vávrová v běhu na 600m s časem 2:04,3 za 443 bodů a duo Lucie Dvořáková a Vendula Kopecká, které ve výšce zdolali 126 cm (369b) a 118cm (293b). Nejvýraznějším úspěchem byla štafeta mladších žákyň ve složení - Řepová, Heráková, Dvořáková, Vávrová, která vybojovala časem 36,0 (456b) krásné třetí místo z 25ti štafet a stanula tak na stupni vítězů.

Podrobné výsledky soutěže družstev a výkony jednotlivých žáků naleznete na stránkách Českého atletického svazu v sekci výsledky.