Školní florbalová liga 2015/2016

Naše škola se již počtvrté letos zúčastnila celoročního projektu s názvem Školní florbalová liga - Florbalem proti drogám a kriminalitě. Po základní části naši Tygři, jak je naše družstvo v lize pojmenované, skončili na skvělém 4. místě z celkových 11 zúčastněných. Zdánlivě měli tedy lepší výchozí pozici pro čtvrtfinále playoff, kde se střetli s 5. týmm základní části - Štíry (10. ZŠ Kladno). Už od počátku se ale ukázalo, že papírové předpoklady nebudou potvrzeny. Za soupeře nastoupil teprve podruhé v sezóně kmenový hráč florbalové pražské Sparty a de facto sám zápas rozhodl, když byl u všech gólů. Jak nadstandartním hráčem opravdu je, dokázal i v dalších utkáních playoff a dovedl Štíry až k celkovému vítězství. Náš tajný cíl (3. místo) se tedy rychle rozplynul. I tak je celkové 5. místo velmi dobrým výsledkem, nejlepším za celé 4 roky. Respekt a obavy, které si naši žáci letos u soupeřů vybudovali, dokazuje, jak úspěšná sezóna je za námi.

Velké poděkování patří všem klukům 3. - 7. tříd, jež vzorně školu reprezentovali a také rodičům, bez jejichž podpory by to určitě nešlo.

"Kdo jsme? Tygři! Jak řvou Tygři? Uáááááááááá!!"

Mgr. Václav Barták

Foto: Jan Hartman