Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

10. května 2016 se zúčastnilo okresního kola dopravní výchovy na Kladně několik žáků naší školy. V mladší kategorii žáci ze 4. A – Chalachanová, Šauerová, Musel a Sadloň a ve starší kategorii žáci z 8. třídy – Vošická, Wendlerová, Hnat a Střeska.

Žáci se na tuto soutěž připravovali několik týdnů před zahájením, a to ve 4. disciplínách:

1. Pravidla provozu na pozemních komunikacích – teoretická část

2. Pravidla provozu na pozemních komunikacích – praktická část

3. Jízda zručnosti na kole

4. Zásady poskytování první pomoci

Disciplíny byly velmi náročné na přípravu a musím uznat, že jsem si několik z nich sama zkusila a u některých jsem se také zapotila. Avšak žáci zvládali disciplíny bez problémů a jejich sportovní nasazení nás provázelo po celou dobu soutěže, ale nejen to, i dětský smích, který je při sportování také důležitý.

Tvrdá dřina dostala 1. kategorii na bramborové 4. místo, které nás dělilo o pouhých 10 bodů od 3. místa. 2. kategorie získala 5. Místo.

Touto cestou bych chtěla žákům 4. A a 8. třídy za celou ZŠ a MŠ Oty Pavla Buštěhrad pogratulovat a poděkovat za jejich účast v soutěži.

Věřím, že pozitivní nasazení bude provázet všechny žáky naší školy, protože...čím těžší je to boj, tím úžasnější to bude triumf.

M. Ludvíková

13. května 2016