Soutěž „Jak je to s králem?“ má své vítěze

V pátek 11. března odpoledne proběhlo v oddělení pro děti Městské knihovny v Náchodě slavnostní vyhlášení výsledků celostátní soutěže „Kde končí svět?“, letos inspirované 700. výročím narození Karla IV.

Soutěž, nazvaná „Jak je to s králem?“, probíhala od začátku loňských prázdnin do 20. ledna tohoto roku a měla výtvarnou, literární i čtenářskou část. Zapojilo se do ní více než 110 dětí.

Žáci ze třídy 6. A se během pracovních činností pustili do práce na téma „Kostýmy na korunovační slavnost“ a stali se tak návrháři pro středověký kostým, stříhali, lepili a navrhli opravdu krásné ženské, ale i mužské kostýmy.

Jejich snaha a pečlivost se jim vyplatila, jelikož v kategorii děti 10 – 13 let obsadili všechna 3 místa. 1. místo – Zuzana Veselá, 2. místo – Jana Kuchařová, 3. místo – Vojtěch Šabák.

S cenami a diplomy přišlo i milé poděkování za opravdu krásné práce. A já se k poděkování a gratulaci též přidávám.

Mgr. Věra Oherová

5. května 2016