Výtvarná soutěž - moje knižní obálka

Stejně jako v předešlých letech vyzvala Městská knihovna v Bílině děti k účasti v literární a výtvarné soutěži. Výtvarná část soutěže měla téma: MOJE KNIŽNÍ OBÁLKA.

Knižní obálka je pro čtenáře jeden z důležitých prvků při samotném výběru knihy. Dětští čtenáři si mohli vybrat svoji oblíbenou knihu a k ní vytvořit vlastní obal podle své fantazie. A jelikož literatura s předmětem český jazyk koresponduje, rozhodla jsem se s žáky, které učím, zapojit.

123 došlých dětských prací pomáhali knihovně zhodnotit Jan Beneš, zpravodaj rádia Český rozhlas Sever za část literární a bílinský výtvarník, restaurátor a lektor výtvarných kurzů Pavel Říha za část výtvarnou.

Naši žáci obsadili tato místa ve výtvarné části:

kategorie 10 - 11 let – 1. místo Stanislav Smékal (5. A)

kategorie 12 – 19 let - 1. místo Samuel Kolak (6. A) a 2. místo Barbora Blahníková (8. třída).

A co čekalo na naše výherce? Jak jinak, než knižní odměna.

Mgr. Věra Oherová

5. května 2016