Okresní kolo Pythagoriády

Výsledky okresního kola matematické soutěže nesoucí název po slavném matematikovi nás mile překvapily. Vyslaní žáci, kteří dosáhli ve školním kole nejlepších výsledků, obhájili své znalosti i v silné konkurenci.

V kategorii pátých tříd se nejlépe umístil Benjamín Swart z 5.B, který zaujal 2. místo! Na 3. místě se za Benjamínem umístil také žák z 5.B, a to Maxmilián Halaj. Za úspěšnou řešitelku je považována i Saša Mayrhoferová, která se celkově umístila na 5. místě.

V kategorii šestých tříd se rovněž na 2. místě umístil Ondřej Stehlík z VI. ročníku.

Kategorie žáků osmých tříd přinesla rovněž chvályhodný úspěch. Přestože je tato kategorie nejtěžší, umístil se náš žák, Jakub Rohla z VIII. ročníku, na krásném 4. místě.

Všem, kteří reprezentovali naši školu, děkujeme a přejeme další úspěchy i do budoucna.

Mgr. Julie Polášková

26. května 2015