Bible – propojení hodin literatury s výtvarnou výchovou

Slezská církev evangelická a. v. ve spolupráci s Katechetickou společností „Jonasz“ v Dębowcu pořádala další ročník mezinárodní soutěže biblických znalostí s výtvarnou částí. Soutěž Jonáš je určena pro děti a mládež základních a středních škol.  Tématem pro obě části soutěže (vědomostní a výtvarná) byla starozákonní postava Mojžíš.

Jelikož ukázky O stvoření světa a jiné úryvky z Bible jsou v čítance, jak pro 5. ale i 7. třídu, neváhali jsme a po probrání vybraných témat z Bible, základních biblických postav, jsme tuto látku zakončili výtvarným zpracováním.

Naši žáci měli veliký úspěch, v kategorii pro 4. – 5. třídu obsadili všechna 3 místa. Jmenovitě:

1. místo Jana Kuchařová a Saša Mayerhoferová, 1. místo Stanislav Sochr,

2. místo Klára Mkrvičková a Stela Sochrová

3. místo Erik Fedorko, 3. místo Ema Javorčeková a Barbora Veselá.

V kategorii 6. – 7. třída první místo obsadily Nikola Mikšovicová a Barbora Blahníková.

Vítězná díla společně s diplomy si můžete prohlédnout na nástěnce ve vestibulu školy.

Všem oceněným žákům gratuluji a děkuji za reprezentaci školy.

Mgr. Věra Oherová

22. května 2015