Literární soutěž „Džungle“

Tak jsme se opět dočkali krásného ocenění literárních prací žáků naší školy. Ulita Blansko vyhlásila již 5. ročník výtvarné a literární soutěže, tentokrát na téma „Džungle“. Naši žáci se pokusili zabojovat jak v próze, tak poezii. Někteří volili jako hlavního hrdinu Tarzana, jiní obyčejné ženy v Africe a další se zamýšleli nad ničením deštných pralesů. V kategorii próza si 1. místo odnáší dvojice Karla Dvořáková a Vladimír Záruba za svou povídku o džungli ukryté ve skleněné růži.

Další dvě první místa obsadily dvojice Karolína Michalová s Janem Novotným a Tereza Hubková s Adélou Křemenovou v kategorii poezie (všichni jmenovaní navštěvují 8. ročník).

Zvláštní ocenění si odnesl žák z 9. ročníku, Pavel Kyndl, také v kategorii poezie.

Musíme říct, že moc prostoru konkurenci naši žáci neponechali, a to je jen dobře. Věříme, že se jim bude i nadále dařit takto kvalitně reprezentovat nejen sebe, ale také školu.

Mgr. Julie Polášková

Mgr. Věra Oherová