Mgr. Dana Heráňová

Konzultační hodiny: dle dohody

E-mail: heranova@zsbustehrad.cz

Vystudovala jsem obor učitelství matematika + informatika pro střední školy na MFF UK. Tyto dva předměty jsem následně čtyři roky vyučovala na Gymnáziu Jana Keplera v Praze. Během mateřské dovolené jsem se začala věnovat tehdy vznikajícímu oboru tvorby webových stránek, v němž působím již od roku 2004.
V roce 2020 jsem se rozhodla, že se přeci jen po letech částečně do školství vrátím a posílila jsem řady učitelů buštěhradské ZŠ. Výzvou je pro mne především zavádění nové informatiky, které na naší škole začalo od září 2022, ale připravováno bylo již během celého předchozího školního roku. Máme nyní velmi dobré materiální vybavení a ráda bych nadšení pro robotiku, programování a třeba i 3D
tisk přenesla mezi naše žáky.
Těší mě předávat léty získané zkušenosti mladší generaci, baví mě hledat způsoby, jak výuku zatraktivnit a přiblížit to, co se učíme v informatice i v matematice, reálnému životu. Po letech strávených za klávesnicí je pro mne živá školní atmosféra životním zpestřením, které velmi vítám.
Volný čas trávím nejraději pohybem v přírodě, ráda zahradničím, nepostradatelnými společníky jsou pro mě kromě robotů i knihy, dobrá káva a čokoláda. Kromě zmíněných poklidných zálib jsem celoživotně hokejovým fanouškem a vlastním permanentní vstupenku na kladenský zimní stadion.