Zápis ze zasedání dne 19. 6. 2008

Za ŠR přítomni:

A. Holeyšovská, J. Šímová, L. Krobová, Ing. J. Müller, Mgr. M. Kindlová, Ing. J. Závorková, M. Burešová, Doc. Ing. Trnobranský

Omluveni:

Mgr. M. Mňuková

Hosté:

Mgr. V. Sklenářová

Zástupci SRPŠ:

Z. Vestfálová, I. Kasalická, J. Müllerová, J. Plášek, I. Vřešťálová

Program společné schůze rady a výboru SRPŠ:

1. Zpráva o chodu školy za uplynulé období
  2. Zpráva o uskutečněné inspekci
  3. Zpráva o koncepci ZŠ a MŠ Oty Pavla v Buštěhradě
  4. Organizace školního roku 2008/2009
  5. Změna ve složení školské rady
  6. Diskuse

1. Pan Müller přivítal přítomné a seznámil je se zápisem z minulé Školské rady. Dále informoval o zasedání Městského zastupitelstva, kterého se zúčastnil primátor města Kladna pan Jiránek a seznámil zúčastněné s realizací projektů průmyslové zóně Kladno-východ, protože tímto vzniká možnost zvýšení dopravní zátěže v okolí školy.

2. Inspekce ZŠ a MŠ Oty Pavla v Buštěhradě proběhla ve dnech 28., 30. května a 4. června 2008. Zpráva bude k dispozici pravděpodobně 20.6.2008.

3. Paní ředitelka přednesla Školské radě záměry školy do příštích 3 – 5 let:

• EVVO (enviromentální výchova)

1. první stupeň: prvouka, ekologické projekty

2. druhý stupeň: skleník – bylinky, výroba čaje, naučná stezka, třídění odpadů

Pan Trnobranský provede po dohodě přednášky (elektrárny, ekologie…)

• Zavedení metody aplikované scholastiky, zejména ve výuce AJ

• Zavedení programu Step by Step na prvním stupni a kritického myšlení na druhém stupni

• Zřízení informačního centra

• Výchova k volbě povolání s technickým zaměřením:

1. je třeba zajistit vybavení dílen (minimálně 4 pracovní stoly, zásobování materiálem, ochranné prostředky),
      2. dovybavení fyzikálních kabinetů,
      3. umožnění exkursí (plné hrazení z grantů cca 5 exkursí ročně).
  4. Paní ředitelka seznámila s personální situací na škole: odchází paní Lauková a paní Eisová, za odcházející pedagožky je zajištěna náhrada. Druhý stupeň – ti co nemají kvalifikaci, si ji doplňují studiem.

5. Dále je požadavek doplňovacích voleb do školské rady o zástupce rodičů dětí v Mateřské škole.

Paní Mňuková z důvodu časové zaneprázdněnosti nadále nemůže vykonávat funkci zapisovatelky školské rady a žádá o uvolnění z této funkce.

6. Diskuse:

• Hledá se partnerská škola v zahraničí.
    • Úspěšně se rozběhl projekt Komunitní škola.
    • Rodiči byl vznesen požadavek jiného řešení vstupu do tříd v Mateřské škole, vstup přes umývárny není, dle jejich mínění, vhodný.
    • Do Buštěhradského zpravodaje bude vložen dotazník spokojenosti se ZŠ a MŠ Oty Pavla v Buštěhradě, jeho formu zajistí škola.
    • Přechod pro chodce před budovou školy je nutné obnovit, tak aby byl jasný a bezpečný.

Termín příštího zasedání školské rady bude upřesněn dle potřeb školy, rady či SRPŠ.

Dne 19.06.2008 v Buštěhradě.

Zapsal: Ing. Jiří Müller

29. června 2010