Zápis ze zasedání dne 30. 11. 2009

2. Schválení školního řádu
  3. Spolupráce mezi ZŠ Buštěhrad a ZUŠ Buštěhrad
  4. Další diskuze

---------------------------------------------------------------------------------------------

1. Školská rada schválila předloženou výroční zprávu ZŠ Buštěhrad (7 hlasů pro, 0 proti, 0 se zdrželo).

2. Školská rada schválila školní řád ZŠ Buštěhrad (7 hlasů pro, 0 proti, 0 se zdrželo). Velmi pozitivně bylo ze strany pedagogů hodnoceno ustanovení týkající se omezení používaní mobilních telefonů v prostorách školy. Dle učitelského sboru došlo díky tomuto omezení ke značnému sklidnění žáků o přestávkách. Žáci tuto změnu přijali.

3. Dne 24.11.2009 se konala schůzka zástupců školské rady ZŠ a ZUŠ Buštěhrad s řediteli těchto škol. Na této schůzce jsme se snažili najít řešení problémů mezi ZŠ a ZUŠ a domluvit se na možnostech spolupráce těchto organizací.

Ředitel ZUŠ navrhl komunikaci mezi ZUŠ a ZŠ pomocí e-mailu, dále požaduje schvalování vystupování žáků ZUŠ Buštěhrad na akcích pořádaných ZŠ Buštěhrad pro veřejnost, nebo pro větší publikum (schválení repertoáru nejlépe 1 měsíc dopředu před vystoupením) z důvodu dobré prezentace ZUŠ na těchto akcích.

Dále jsme byli informováni o uskutečnění vánočních koncertů pro MŠ (uvolnění 4-5 žáků ZŠ) a pro žáky ZŠ (pro cca 40 dětí).

Vypalovací pec umístěná v ZUŠ bude moci využívat i ZŠ (vypalovací den byl stanoven na čtvrtek).

Ředitelka ZŠ nabídla řediteli ZUŠ možnost vystoupení žáků a učitelů ZUŠ na tradiční jarní slavnosti pořádané ZŠ Buštěhrad.

Po projedná ve školské radě ZŠ bylo rozhodnuto, že požadavek na schvalování vystupování žáků ZŠ, kteří jsou současně žáky ZUŠ na školních akcích ZŠ nebude ze strany ZŠ akceptován. Žáci na těchto akcích vystupují na základě vlastní iniciativy a dobrovolně a není tedy nutné žádné schvalování jejich vystoupení a omezování jejich aktivit. Samozřejmě ZŠ velmi uvítá, pokud se ZUŠ bude podílet na přípravě vystoupení.

4. V diskuzi byla diskutována následující témata:

• Vjíždění motorových vozidel na pozemek školy – možnost instalace závory ovládané čipovou kartou – vyčíslení investice.
    • Odhlašování obědů ve školní jídelně pomocí e-mailu.
    • Objednávání obědů ve školní jídelně pomocí čipové karty – vyčíslení ivestice.
    • Pořízení držáků jízdních kol s možností uzamčení pro MŠ a ZŠ.
    • Závady na bytech ve staré budově – závady na tepelné izolaci střechy, nedostatečná tepelná izolace – možnost reklamace, nutnost kontroly ze strany MěÚ Buštěhrad.
    • Školní ples – bude se konat, termín není ještě stanoven (termín bude stanoven ve spolupráci s MěÚ Buštěhrad).

Příští zasedání školské rady bylo dohodnuto na jaro 2010, termín bude upřesněn.

Dne 10. 12. 2009 v Buštěhradě.

Zapsal: Ing. J. Müller

29. června 2010