Zápis ze zasedání dne 10. 6. 2009

Přítomni:

M. Burešová, A. Holeyšovská, Mgr. M. Kindlová, J. Šímová, Ing. J. Závorková, Ing. J. Müller, Bc. T. Musil

Omluveni:

Doc. Ing. K. Trnobranský, Mgr. B. Tesařová

Hosté:

Mgr. V. Sklenářová

Program:

1. Změny ve Školním vzdělávacím programu (ŠVP)
  2. Organizace školního roku 2009/2010
  3. Diskuse
  4. Schválení návrhů změn

---------------------------------------------------------------------------------------------

1. Paní ředitelka seznámila přítomné se změnami v ŠVP pro následující školní rok.

• proběhlo doladění ŠVP. Paní učitelka Vošmiková dokončila doplňkové studium (3. semestry) pro zpracovávání a realizaci ŠVP.
    • je zpracován celoroční plán s projektem, ve kterém se prolne veškeré učivo.
    • učivo bude plánováno v týmech pedagogů na každé 3. týdny.
    • vyučující se mohou dohodnout na formách výuky – samostatné frontální nebo skupinové práci, případně na krátkodobých projektech, které se prolnou učivem dvou nebo i více předmětů.
    • projekty v rámci ŠVP jsou koncipovány tak, aby se neměnily s případnou výměnou pedagoga.
    • žáci se budou učit sebehodnocení.
    • do výuky jsou zařazována témata – etická výchova, výchova k volbě povolání, dopravní výchova, výuka čtenářské gramotnosti, multikulturní a enviromentální výchova, výchova demokratického občana a zdravý životní styl.
    • zvyšuje se počet hodim Čj a M.
    • zvyšuje se počet volitelných předmětů.
  2. Školská rada byla seznámena s organizací školy ve školním roce 2009/2010.

Bude realizován přesun co největšího počtu tříd do budovy 2. stupně z následujících důvodů:

• úspora topení
    • propojení kolektivů žáků
    • propojení kolektivů pedagogů (společná sborovna), lepší spolupráce na ŠVP
    • omezení přecházení žáků do tělocvičny a jídelny
    • využití pomůcek z kabinetů 2. stupně
    • využití knihovny
    • využití učebny PC i pro 1. stupeň
    • společné projekty
    • automaty na potraviny i nápoje včetně mléčného automatu pro všechny žáky školy
    • možnost žáků 1. stupně využívat o přestávkách atrium (bez obav z projíždějích aut – rodičů a zásobování)
    • větší chodby a tím i možnost volnějšího pohybu žáků o přestávkách
    • možnost využití chodeb – stoly na stolní tenis, šachy
    • efektivnější dozory (dozory by zajišťoval větší počet pedagogů)
    • větší učebny a tím i větší prostor pro jiné formy práce (na koberci ve skupinách)
    1. Paní Šímová nás informovala o dění ve školce

• kapacita školky je naplna (v současné době je kapacita naplněna a je 12 náhradníků)
      • každá třída má dvě učitelky
      • školné je stanoveno na 150 Kč
      • fond na kulturní akce je v plusu
    2. Paní ředitelka informovovala o realizaci stavby sportovního hřiště – bude realizováno jak jedno víceúčelové s umělým povrchem a oplocením (v prostoru dnešní běžecké dráhy za školou), bude realizován přímý vstup ze šaten tělocvičny.

3. Bylo diskutováno znovuzřízení hřiště s hracími prvky v prostoru školní zahrady – obec dá do plánu investic.

3. Školská rada souhlasí se změnami ve Školním vzdělávacím programu a s organizací školního roku 2009/2010 bez výhrad.

Příští zasedání školské rady bylo dohodnuto na začátek školního roku 2009/2010, termín bude upřesněn.

Dne 22. 6. 2009 v Buštěhradě.

Zapsal: Ing. J. Müller

29. června 2010