Výstava „Naše cesta“

Zážitková výstava „Naše cesta“, kterou ve středu 26. 11. 2014 navštívila 8. a 9. třída, nabízí možnost vyzkoušet si na vlastní kůži pohyb bez kontroly zraku, s omezenou hybností nebo bez možnosti vnímat zvukové signály.

Žáci si mohli uvědomit, jaké nástrahy a bariéry na člověka se zdravotním postiženým číhají. Seznámili se s pomůckami a nástroji, které člověk se zdravotním postižením používá. Žáci si také sami otestovali své dovednosti při hrách na invalidního vozíku, mohli si vyzkoušet cestování hromadnou dopravou poslepu nebo puzzle pro nevidomé.

Cílem výstavy je zvýšit toleranci zdravé populace nejen k tělesně hendikepovaným. Snad si z ní naši žáci odnesli to pozitivní, co jim výstava nabídla.

Mgr. Věra Oherová

Mgr. Julie Polášková