Rétorická soutěž – Mladý Demosthenes

Řeč je sama duše a kultura národa. Její skladba a čistota projevuje tajemné zákony myšlení, její přesnost a logičnost udává míru rozumových darů člověka.

Řeč je největší a nejostřejší zbraní lidstva, kterou tasili i žáci naší školy v rétorické soutěži Mladý Demosthenes, jež se konala 17. prosince 2007. Prostřednictvím 2minutového monologu na samostatně zvolené téma se pokusili žáci druhého stupně vyjádřit své názory a myšlenky před porotou z řad učitelů. Hodnocení proběhlo v několika oblastech – originalita tématu, technika práce s hlasem, využití jazykových prostředků, neverbální komunikace a celkový dojem. Po uvážlivém rozhodnutí a sečtením všech bodů byli zvoleni dva nejlepší řečníci školy a to Hrma Michal (VIII.B) a Kárníková Kristýna (VIII.B). Já jim za celý učitelský sbor děkuji a doufám, že se jejich nelehký krok stal vzorem i pro ostatní žáky, kteří své znalosti prokáží v dalších soutěžích.

Nejedlá Klára
(organizátorka soutěže)