Halloween

Halloween v naší škole přišel lehce dříve než klasický anglosaský svátek, první stupeň si zvolil k oslavě úterý před podzimními prázdninami (25.října). Děti i paní učitelky se převlékly do strašidelných masek, některé třídy uspořádaly dvouhodinovou dílnu pro rodiče, aby společně se svými dětmi tvořili strašidelnou výzdobu – vyřezávaly se doma vydlabané dýně, hrály se hry a ochutnávaly se přinesené dobroty. Děti chodily na návštěvu do jiných tříd, kde si mohly vyzkoušet další zábavné aktivity – zdobení perníčků nebo vyrábění netopýrů z barevných papírů. Všechny děti to moc bavilo a halloweenské vyučování si náramně užily.
Druhý stupeň využil k oslavě první dvě vyučovací hodiny 31.října, tedy v den, kdy se slaví Halloween ve světě. Jednotlivé třídy přistoupily ke svátku po svém – mladší děti se převlékly do kostýmů, hrály hry, starší děti se spíše ozdobily, než převlékly k nepoznání a využily příležitost udělat si bohatý raut z dobrot obyčejných i strašidelných (prstíky zlobivých dítek zdobené mandlí ve tvaru nehtů). Deváťáci se zapojili krásným způsobem a připravili si strašidelné soutěže pro nejmenší děti. Celým areálem školy procházela tajemná postava papouška a i další masky dospělých byly kouzelně děsivé.
Děkujeme všem, kteří se zapojili a Halloween s námi oslavili!

8. listopadu 2022