IROP

Již druhým rokem organizovala naše škola tzv. IROP, zábavné naučné dopoledne pro školy a školky z blízkého okolí. Druháčci ze Základní školy Vinařice a předškoláčci z mateřských škol Lidic a Hřebče přijeli do Buštěhradu, aby si vyzkoušeli zajímavé pokusy z přírodovědy, fyziky, zeměpisu a robotiky.
Na jednotlivých stanovištích pomáhali malým návštěvníkům naši deváťáci, předváděli jim fyzikální pokusy a nechali děti experimentovat; v jiné třídě si děti vyzkoušely práci s mikroskopem, poznaly části lidského těla a jinde zase tipovaly správné odpovědi kvízu o zvířatech v našich lesích. Velkým lákadlem byla naše sbírka malých programovatelných robotů - ozoboti jsou naši kamarádi, takže jsme je rádi představili i nejmenším dětem z okolí.
Dopoledne strávené hrou, která děti zároveň mnohému naučí, všechny bavilo a my se těšíme, že se
za rok opět potkáme!

8. listopadu 2022