Celoroční projekt

Zdraví hledej v přírodě. Tak se jmenuje projekt, který zpracovala paní učitelka Ing. Blanka Nožičková, podala na MŠMT a uspěla. Projekt byl v celém rozsahu schválen a škola obdrží 92 000,- Kč. Náplní projektu je nejen teoretické seznámení s léčivými bylinami, ale i jejich pěstování, zpracování, uložení a praktické využití.

Finanční prostředky budou vynaloženy na encyklopedie, atlasy léčivých bylin, pomůcky na pěstování a sušení na  opravu školního skleníku a v neposlední řadě na soutěže a prezentaci projektu. V závěru ukončení projektu bude i veřejnost mít možnost seznámit se s výsledky celoroční práce žáků. Ochutnávka bylinkových čajů bude probíhat formou „čajové kavárny“, ve které bude k nahlédnutí herbář léčivých bylin, které žáci vypěstovali.

Postup projektu bude průběžně zveřejňován na stránkách školy.

17. října 2007