Evropský den jazyků - European day of languages

Obecným cílem Evropského dne jazyků je pozornit veřejnost na důležitost studia cizích jazyků. Tento den je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku a slaví se každoročně 26. září a to již od roku 2001.

Ve dnech 20. září až 24. 9. 2020 jsme si opět připomněli oslavu Evropského dne jazyků na naší škole. Jednalo se o  tradiční akci, kterou pro žáky I. i II. stupně opět připravili učitelé cizích jazyků. Ve všech třídách byl připraven bohatý program, který zábavnou formou přiblížil žákům nejen jazyk, ale i země, ve kterých se danými jazyky hovoří.

Žáci se zúčastnili různých soutěží, zahráli si rozmanité hry, malovali vlajky, vyráběli strom jazyků, dozvídali se informace o dané zemi, řešili hádanky a kvízy. Věříme, že tato akce pomohla vzbudit zájem o studium cizích jazyků a každý žák odcházel domů s pocitem, že je o spoustu znalostí bohatší.

TĚŠÍME SE ZASE ZA ROK.

Bc. Květoslava Sehnalová a kolektiv vyučujících anglického jazyka